Donga-kemence építése

Donga test, akár tapasztás nélkül, könnyedén.
tinker
Tiszteletbeli KemenceBarát

Re: Donga-kemence építése

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.06.06. 10:58

Pl itt kapható

http://www.tibo.hu/termekek/details/514 ... ,0-m2.html

de normál lépésálló gyapottal is tökéletes...

S.I.
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: S.I. » 2019.06.06. 11:12

Köszönöm!

De ha azt mondod, hogy a sima táblás is jó akkor maradok annál, az van erre felè is!

kunszasza
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: kunszasza » 2019.07.01. 23:03

Sziasztok!
Egyelőre tervezgetem egy donga kemence megépítését a kertben, de nem csak önállóan, hanem egy kisebb kerti konyha részeként. elég sokat olvasgattam a kérdéseket, és a hozzászólásokat, nagyon sokat tanultam belőle :)
Nem szeretnék nagy kemencét építeni, nem tartunk lakodalmakat, 8-10 főre pedig talán még egy tepsiben is lehetne sütögetni. A segédletben, amit találtam az oldalon, nagyon jó tervek vannak, ezek közül talán a 2 tepsisként aposztrofált, és nem autentikus kivitelű terv nyerte meg legjobban a tetszésemet. A kemencémet tető nélkül terveztem megépíteni, persze a kellő impregnálás mellett. A donga falazata futóra rakott kisméretű lenne, erre kerülne egy szigetelés, majd még egy réteg futóra rakott kisméretű.
Szeretnék egy kis újítást is, ami esetében kíváncsi volnék a véleményetekre. A kemence "kéménykürtője" részben kialakítanék rácsoknak is tartókat a falazás során, és a hamuzót is úgy alakítanám ki, hogy alkalmas legyen *** begyújtására egy rács behelyezésével. Így két legyet szeretnék egy csapásra fogni, hogy épüljön egy szuper kis kemencém, amit egy gyors átalakítással, akár grillezőnek is tudjak használni.
Kérdések: 1., Szerintetek hülyeség-e az ötletem a grilezőt illetően?
2., A donga falazata jó lesz-e így?
3., Ajánljátok-e a kemencét tető nélkül, impregnálva, és szerintetek mennyit bír ki impregnálva?
4., Az előre gyártott samott donga elemekről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

Válasz küldése