Bemutatkozás

Kedves Újoncok,
Kérünk benneteket, hogy egy pár soros bemutatkozást írjatok magatokról!
sink laci
kemencefűtő-segéd

Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: sink laci » 2021.02.22. 13:47

Sziasztok!

Nevem Sink László. Salgótarján melletti kis faluban élek Somoskőújfalun. Régóta érdeklődöm a kemencék iránt, de mindez ideig csak elméleti síkon.
Lelkes olvasója voltam a "kemecebencének" még a régi időkben. Eredetileg donga kemencék foglalkoztattak, de midig mire épp belefogtam volna az építésbe arra a következtetésre jutottam, hogy még ha jól sikerülne is nem lenne időm a használatára. Ám az utóbbi időben közelebb engedtem magamhoz a mobil kemence gondolatát és ennek használatára reális esély látok rohanó világunkban is. Most úgy érzem mobilkemence vásárlás vagy építés előtt állok, így kerültem a kemencebarátok oldalára is. Köszönöm a befogadást. Elkezdek olvasgatni, tanulni Tőletek.

Üdvözlettel: Sink Laci

tinker
Tiszteletbeli KemenceBarát
Adott köszönetek: 1x
Kapott köszönetek: 26x

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: tinker » 2021.02.22. 18:04

Üdv a Csapatban.. itt a legjobb helyen vagy várunk a mobilkemencés topicban :D

Pohartej
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Pohartej » 2021.03.23. 22:42

Szasztok!

Balázsnak hívnak és mivel feleségem nem akarta, hogy vegyek most egy mobil kemencés, gondoltam építek egyet :) Nem áll tőlem messze a barkácsolás, múlt hónapban fejeztem be a lépcső burkolását és korlát építést, de a hideg, meleg burkolás, festés vakolás stb munkákat is én csináltam meg a házban, így bár biztos nem lesz egyszerű, de meg merek vele próbálkozni.
Bécsben élek már 11 éve, édesapám Magyarországon épített egy hagyományos kemencés, de a jelenlegi helyzet miatt mostanában nem élvezhetjük a benne készített finomságokat, így remelm hamarosan a saját kertünkben készíthetek el mindent :)

tinker
Tiszteletbeli KemenceBarát
Kapott köszönetek: 26x

Hozzászólás Szerző: tinker » 2021.03.31. 17:58

ÜDV A CSAPATBAN !

Jeniba
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Jeniba » 2021.04.06. 17:15

Sziasztok

Ölvedi Jenő vagyok. Így a 63. évemben szántam rá magam (végre) a kemence építésre. A nagy dilemma, hogy hagyományos vagy mobil.
Azt hiszem a mérleg egyreinkább a mobil fele billen.
Ehhez szeretnék Tőletek összegyűjteni sok-sok hasznos infót :)
Köszi a befogadást, így beleolvasva a topicba jó kis csapat gyült össze! :)

treff
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: treff » 2021.04.09. 09:16

Szervusztok!
Treer Ferenc vagyok, barátságos tüzek kedvelője bel- és kültéren, erdőn folyóparton...
Azt hiszem hiánytalanul végigolvastam a fórumot - életem első fórumát - és sok érdekeset láttam, afféle gyűjteményes köztudást. Legújabb házam kertjébe, tető alá, dongakemencét fogok építeni, Nálatok szinte mindent megtaláltam ami kérdés lehet. Maradt persze nyitott - ezzelátmegyek a dongás oldalatokra.
Mindenkinek jó sütögetést, borozgatást sok barátot kívánok
Treff

Válasz küldése