Lecsó bemutatkozás

Kedves Újoncok,
Kérünk benneteket, hogy egy pár soros bemutatkozást írjatok magatokról!
Rizseslecsó
kemencefűtő-segéd

Lecsó bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rizseslecsó » 2019.04.02. 06:29

Üdvözletem mindenkinek!

Világ életemben "panelpatkány voltam, de úgy alakult, hogy kiköltöztünk falura, hála a jó istennek :taps: és el nem cserélném semmiért. Az idő előrehaladtával lecsendesedtem, mára már csak élvezem a vidéki élet nyugalmát. Most kezdem el látni és értékelni igazán a népi hagyományok jelentőségét, szépségét. Szeretnék valami maradandót alkotni, amitől dagadna a mellem... Soha nem építettem semmit, pláne nem kemencét, de azt hiszem megpróbálkoznék vele. A felújításból megmaradt egy öntöttvas kád és kezdésnek abból szeretnék egy kenyérsütőt varázsolni a segítségetekkel.
Arra gondoltam, hogy a beton alap után( ezt talán el tudom készíteni), felfalazom a vázat, majd ennek a tetejére samottliszt+vízüveg keverékét teríteném, ezután jönne egy sor tégla, majd a 2 fél kád egymásra fordítva, rögzítve. Erre kőzetgyapot szigetelés+csirkeháló, majd a samottos keverékkel feltölteném formára és ezt falaznám körbe. Na ezt már lehet nem ide kellett volna írni, de elkapott a szenvedély :oops: :P

Csokiati
Tiszteletbeli KemenceBarát
Kapcsolat:

Re: Lecsó bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Csokiati » 2019.04.02. 10:44

Nos akkor gyorsan döntsd el, hogy álom legyen, vagy valóság. Az egyikben segítünk. :taps:
Üdv:
Csoki

Rizseslecsó
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Rizseslecsó » 2019.04.03. 11:37

Szia, köszönöm, hogy válaszoltál. :taps: Inkább valóság legyen és megvalósítható... Nézegettem a te kemence építésedet, mit mondjak, olyan távolinak tűnik, mint a hold Tiszaszigetről, miközben a csattogós lepkémmel próbálom elérni :oops: Egy jóval kisebb 2 kenyeres kemencére gondoltam, de vannak kétségeim. Leginkább azt gondolom gyönyörködve a munkádban, hogy a vaskádat meghagyom agyagkeverő edénynek. :nem:

Csokiati
Tiszteletbeli KemenceBarát
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokiati » 2019.04.03. 13:37

Mindegy, hogy milyen kemencét készítesz, mert én még nem láttam olyat, amelyik nem működik. Minden kemence egyedi, de a tulajdonosa ismeri a "lelkét" és megtanul benne ételcsodákat készíteni. 😀
Üdv:
Csoki

Válasz küldése