Moxika sikolya

Kedves Újoncok,
Kérünk benneteket, hogy egy pár soros bemutatkozást írjatok magatokról!
Moxika
kemencefűtő-segéd

Moxika sikolya

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.04. 09:49

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, kedves Kemencebarátok!

Néhány keresetlen mondatban szeretnék bemutatkozni- ha megengedik. Ha nem, akkor is.
60 éves vénülő szivar vagyok, egy kalózkapitány a Balatonon.
Tavaly elhatároztuk a feleségemmel, hogy a meglévő szaletlinkbe építtetünk egy dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttest.
Egy ismerősünkkel tavaly ősszel meg is beszéltük, hogy ezen a tavaszon eljön és megépíti a létesítményt.
Amikor az Interneten megmutattuk neki az elképzelésünket, a szája nem vágott egy nyomba és elkezdett makogni, meg hezitálni, hogy ehhez kőművest keres és majd átadja neki a munkát. Na azóta se köműves, se ismerős- és érdekes módon még a telefonja is elromlott. Sebaj, gondoltuk- majd keresünk egy vállalkozót az Interneten. Hármat is fölhívtunk.
Az egyik csakis a saját anyagával vállalta volna és az se érdekelte, hogy megvan már a hozzávaló tégla, és lélegzetelállító árat kerekített ki. A másik szállást, ételt, teljes ellátást igényelt, amit meg is ajánlottunk neki, de nem volt hajlandó az ő általa szokott kialakítási formán változtatni. Ezt látatlanban kerek- perec kijelentette, így nem tudtunk vele megegyezni.
A harmadik 1,8 millió Ft- ot jelentett ki honorárium minimumnak. No comment...
Hát így jártunk. Ezek után még kitaláltuk, hogy a helyi hirdetési újságban apróhirdetést feladva találunk majd vállalkozót a kemence építésre. Eddig egyetlen telefonhívást se kaptam a megadott telefonszámomra!
Kétségbeesésemre így találtam erre a fórumra, remélve azt, hogy az itteni baráti társaság talán tud segíteni abban, hogy 2019. nyaráig megépülhessen a korábban említett dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttes. Nem értek a kályhás- kemencés mesterséghez és bár bíznék abban, hogy az itteniek segítségével magam is meg tudnám építeni ezt a létesítményt, de már elfogyott az időm, így saját megépítésre nem vállalkozhatok.
Kivitelezést vállaló hozzáértő személyt keresünk. Az összes anyagot beszerzem! Ha megegyezünk, garantáltan korrektül kifizetem a munkadíjat!!!
Előre megköszönöm bármilyen segítségüket, jótanácsaikat ez ügyben.
Üdvözlettel:
MOXIKA
0630-3084610

S.I.
kemencefűtő-segéd

Re: Moxika sikolya

Hozzászólás Szerző: S.I. » 2019.04.04. 11:29

Üdv!
Ne hogy fèlre èrtsen, nem tudom Önnek megèpíteni amit szeretne, csak kíváncsi vagyok, minek a megèpítèsèèrt kèrnèk ezt a horibilis összeget!
Tudna feltenni hasonló kèpet vagy egy rajzolt vázlato az elkèpzelèsről?

Tisztelettel!

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.04. 12:00

Jogos. Egy pillanat.
Mivel új vagyok itten, azt meg kell néznem, hogy hogyan megy a kép feltöltés és mekkora az akkora.
Ja, de most jut eszembe, hogy linken is megvan,- úgyhogy úgy megmutatom.
Valami ilyesmi- kisebb módosításokkal:
https://kalyha-kemence.eu/referencia/do ... lovarosban
Ilyesmiben gondolkodunk. Ennek a megépítésére keresünk hozzáértő vállakozót.
Sok mindenben rugalmas hozzáállásunk volna, igény szerint szállást, ellátást biztosítunk a munka idelyére.

A helyszínről (ahol már készen van az alap és a téglát is odatermeltem) majd készítek fotókat, de most rohannom kell, mert egy óra múlva indul az idei első különhajó.

(Egyébként az 1.8- at egy budapesti kemenceépítő nyilatkozta, aki azt mondta, hogy ez a minimum, amennyiért ő bármilyen építmény kivitelezésébe hajlandó belefogni. Akkor sose legyen kemencénk...)

Üdvözlettel:
Moxika

tinker
Tiszteletbeli KemenceBarát

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.04. 12:22

Szia! Üdv a Csapatban !! :)
Az, hogy mi a sok és mi nem... az egy nagyon relatív dolog.. :)
Az előző oldalunk mis azért indult, és a mostani is azt követi hogy magunk építsük meg kemencéinket, mert ahhoz fogható emencés érzés nincsen mint a saját kézzel épített kemencénkből vendégül látni...
Ha egyáltalán nem tudod/akarod magad megépíteni, akkor tudunk ajánlani mestert, de tudomásul kell venni, hogy ez a kenyérkereső bevétele...
Mindennek az az ára, amit kifizetnek érte... :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.04. 12:28

Ja.. és a határidő az elég húzós... :)
Épített nagy kemencét és kályhát én pl már csak jövőre tudnék vállalni... mobilkemencét is csak októberre... :) ezt csak azért mondtam, hogy ne érjen meglepetés..

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.04. 19:59

Kedves tinker!
Gratulálok a sok megrendeléshez és munkához! Nekem olyan kivitelezőre lenne szükségem, aki a következő ötven napba bele tudná sűríteni a mi szinte elérhetetlen, reménytelen ábrándunkat.
Őszi kivitelezésre éppen most kaptam egy szuper kedvező ajánlatot. De pont ez az, hogy tavaszi megvalósítás kellene.
Most nem tudom magam megépíteni ezt a konstrukciót, mert egyszerűen nincs már rá időm.
Az meg, hogy milliókat szórjak ki rá, az egyrészt nem megy, másrészt nekem nem ér annyit, harmadrészt meg mindennek megvan a REÁLIS ára,- tudomásul véve azt is, hogy akik erre specializálódtak, azok ebből meg kell hogy éljenek. Mint reménybeli megrendelő, én figyelembe veszem az előző mondat végén leírtakat, ugyanakkor elvárnám egy kivitelezőtől, hogy törekedjen egyúttal arra ő is, hogy a megrendelőnek is rentábilis lehessen a dolog.
Ha nincs konszenzus, akkor nincs üzlet. A magam lehúzásához meg nem szeretnék partner lenni.
Ha nem sikerül a kemencét május végéig megépíttetnem, akkor ott marad a szaletliben a fölhalmozott tégla. A nyári vendégeink nem tudják használni a szaletlit. Ha ez az állapot megmarad az őszig, akkor megépítem magam.
Végigolvastam az itteni kemenceépítő bibliát (ami a fórumon PDF- ben letölthető). Kitűnő tanulmány és oktató anyag. Az embernek az az érzése, hogy ezek alapján biztosan ki tudná vitelezni egy kemence építését saját maga is. Szerintem nekem is menne, ha lassabban is,- ám még próbálkozok, hogy hátha sikerül az eredeti tervet (tavaszi megépíttetést) véghezvinni.

Üdvözlettel:
Moxika

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.05. 10:30

Remélem találsz megfelelő építőt, megfelelő áron .. :)

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.05. 10:44

A remény hal meg utoljára... meg a lepényhal... :roll:

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.06. 16:15

Nagy hírem van!
Meg tudtunk egyezni egy nagyon komoly kemencés mesterrel.
Nem túl olcsó, de nem is zsebmetsző.
Láttunk referenciát tőle és mondhatom, megnyerte a tetszésünket.
Örülünk.

s@muk@
adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2019.04.06. 18:05

Gratula!
Mégis lesz építés tavasszal! Sok sikert a kerti konyhátokhoz, minél előbb sok finomság jöjjön ki belőle!
Remélem azért fotokkal majd hozzájárulsz a fórum új objektumai bővítéséhez. :YES:
KemenceBaráti üdvözlettel - "Őrizzük a kemencézés hagyományát"
--> Kemencés kis okos <--
--> Golem építése <--

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.06. 23:08

O.k.
Mekkora képek mehetnek föl max.?

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.06. 23:33

helyszín2.JPG
Csatolmányok
tegla1.JPG
tegla2.JPG
tegla3.JPG
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Moxika 2019.04.06. 23:36-kor.

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.06. 23:33

Ez kb. 5 nappal ezelőtti állapot.
Holnap is változni fog a helyszín.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.10. 07:20

Elküldtem privátban egy kályhás-kemencés barátom számát... Hátha.. :)

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.10. 18:58

Köszönöm, de későn.
Mint azt négy nappal ezelőtt jeleztem, időközben sikerült egy mesterrel megállapodnom.
Amire kezet fogtunk, azt részemről állom. Nagyon remélem, hogy ő is. Előkészültem a munka tereppel és most egyelőre várunk...
Képek a mai állapotról:
Csatolmányok
kemép03.JPG
kemép02.JPG
kemép01.JPG

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.10. 20:18

Ennek örülök.. :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.04.10. 20:19

Moxika írta:
2019.04.06. 16:15
Nagy hírem van!
Meg tudtunk egyezni egy nagyon komoly kemencés mesterrel.
Nem túl olcsó, de nem is zsebmetsző.
Láttunk referenciát tőle és mondhatom, megnyerte a tetszésünket.
Örülünk.
Erról lemaradtam.... De örülök , hogy sikerült..
Meg lehet kérdezni ki az a nagyon komoly mester ?? :)

Moxika
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019.04.10. 21:28

Nem titok, de majd akkor osztanám meg a kilétét az itteniekkel (nem privátban), ha már végzett nálam a munkával.
(Elvileg max. másfél hónap.)
Láthassa mindenki, hogy mit tud. Vagy ha nem tud, akkor okuljanak belőle, ha én megszívtam.
De azt mondom; reméljük a legjobbakat.

Válasz küldése