Agyagkemence.

Ki ne ismerné a búbos kemencét?! Építésre fel!
Parázs Csaba
kemencefűtő-segéd

Agyagkemence.

Hozzászólás Szerző: Parázs Csaba » 2019.07.01. 23:06

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy épített e már közületek valaki boglyakemencét agyagból. Arra gondolok, hogy a kemence maga tisztán csak agyagot tartalmazott, téglát nem. Persze annyira képben vagyok, hogy nem tiszta agyag hanem soványítva van homokkal 😊. Homokvázra szeretném építeni és arra lennék kíváncsi, hogy milyen az agyag állaga (mennyire vizes), illetve a rétegek között mennyi időt kell várni. Előre is köszönöm szépen a segítséget 😊.

s@muk@
adminisztrátor
Has thanked: 3x
Kapott köszönetek: 1x
Kapcsolat:

Re: Agyagkemence.

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2019.07.02. 06:17

Szia
Konkret nevet nem tudok mondani, de igen van kemences aki agyagbol epitette a teljes boglyát.
Lehet ugy kene csinalni hogy agyagbol elore teglaformaju darabokat kellene csinalni amit hagyni megszikkadni hogy lehessen vele falazni.
KemenceBaráti üdvözlettel - "Őrizzük a kemencézés hagyományát"
--> Kemencés kis okos <--
--> Golem építése <--

Parázs Csaba
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Parázs Csaba » 2019.07.02. 15:51

Köszönöm szépen a választ! Igazából valami hasonlót kellene alkotni 😊mint a rakéta kemencénél csak kicsit nagyobbat. De a Te általad említett verzió sem rossz, igazából nem is jutott eszembe. Mégegyszer köszi szépen!

Zsótikertész
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2019.07.02. 21:58

Még a régi fórumon Verdadero(?) épített vesszővázra agyagcsukábol ha jólemlékszem!

Üdv:Zsóti

Parázs Csaba
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Parázs Csaba » 2019.07.03. 16:25

Köszönöm szépen!

Rocketeer
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Rocketeer » 2019.08.08. 17:03

Jól megkésve, de válaszolok, mivelhogy tisztán agyagból építettem a kemencémet (mármint a búbját). Rögtön hozzáteszem, hogy a régi fórumon delysa nevű fórumtárs kemencéje ihletett meg, ami tisztán agyagból volt. Képek is voltak. Az én kemencém építését szintén képekkel megtámogatva megnézheted a Búboskemencék\A rakétabúbos fejezet alatt. Jobb, ha ott nézed, mert én sem emlékszem mindenre, de én kiégetetlen tégla alapanyagból csináltam, ahhoz nem kevertem semmit. Homokdombra építettem ráadásul, és valóban volt probléma a nedvesség/várakozási idő témakörben, de megoldható feladat volt, és azóta is áll, illetve megy. :mrgreen:

u.i.: :oops: Ja, most látom, hogy már láttad a kemencémet...

Válasz küldése