Mobil kemence építése.

Beszéljük át a mobil-kemencékkel kapcsolatos praktikákat.

Moderátor: tinker

Nagykemi
kemencefűtő-segéd

Re: Mobil kemence építése.

Hozzászólás Szerző: Nagykemi » 2019.10.13. 10:29

Köszönöm. Ez jó ötlet. 1mm-es lemezem van itthon, de lehet, hogy vennem kell akkor 2mm-est. Felénk táblában adják, az a baj...

Felfedeztem egy másik megoldást a mobil kemencére. Vaslemezből hajtják a "dongát" és utána lávakő zúzalékkal töltik be a két lemez közötti réteget. Kivülről elég hasonlóan néz ki, mert dryvit ez is, de nagyok is vannak belőlük.
Felvidékiek készítik.
Érdekes megoldás. Engem mégis elgondolkodott egyetlen egy dolog miatt: Itt 3 ajtó van és a hamuzó a nagy tűztértől elkülönül.
Ezért kérdezem is a tapasztaltaktól: Ha a teljesen itt bevált, Tinker féle módszert alkalmaznám (mint pl. albapan kemije), de egy sor ytonggal több lenne (magasabb) és a tűztér egy kicsit nagyobb, és hamuzó is lenne egy kicsi. Na akkor az szerintetek kivitelezhető és működő megoldás lehetne?

Egyébként itt a képe annak, amit néztem:
gallery4-1.jpg

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.10.17. 08:43

Szia Nagykemi!
Szerintem jó lehet, ha a sütőtér és tűztér és fekvőkémény arányait megtartod(1:2:1)
De igazából várd meg Tinker válaszát, ha ő is azt mondja jó, akkor vágj bele.
Üdv

tinker
Tiszteletbeli KemenceBarát
Kapott köszönetek: 1x

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.10.17. 12:52

Hatásfokromlás nélkül csak az arányok megtartásával tudod megépíteni.. A hamuzó miatt viszont szerintem nehéz megtartani az arányokat.. és ha lesz benne hamuzó hamurács akkor onnan is kap levegőt és felborítja az aknás kemence "hamis rakéta" elvét. A kemence alapjában biztos használható lesz, de modellezni kellene ahhoz hogy milyen gazdaságos ezzel a változtatással.

Nagykemi
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: Nagykemi » 2019.10.18. 20:50

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezen még elgondolkodom, mert azt olvastam, hogy a rakétahatás romlása esetén komoly füstölés, kormolás jelentkezhet.

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.10.23. 18:00

Üdv! Régi mobilkemencésektől kérdezném:
Télre kell valamit csinálni a kemencével azon kívül, hogy a hőmérőt kiveszem?
Fedett helyen van, de le kell-e takarni valamivel vagy az ajtókat nyitva hagyni stb?
Másik kérdésem télen pl minusz 5 fokban lehet sütni ? Van valami szabály hogy a nagy hőkülönbség miatt nehogy megrepedjen?
Köszi.

Csokiati
Has thanked: 2x
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokiati » 2019.10.23. 18:41

Ha fedett helyen van, semmit nem kell vele csinálni. Nekem a teraszon van és télen is szoktam használni.
Üdv:
Csoki

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.10.24. 19:00

albapan írta:
2019.10.23. 18:00
Üdv! Régi mobilkemencésektől kérdezném:
Télre kell valamit csinálni a kemencével azon kívül, hogy a hőmérőt kiveszem?
Fedett helyen van, de le kell-e takarni valamivel vagy az ajtókat nyitva hagyni stb?
Másik kérdésem télen pl minusz 5 fokban lehet sütni ? Van valami szabály hogy a nagy hőkülönbség miatt nehogy megrepedjen?
Köszi.

Ha teszel rá valamit takarásnak, azt meghálálja.. de anélkül is elvan.. :) Megkeresem a képet amin a hótakaró alatti kemencében sül a bejgli.. :) semmi baja a hidegtől/hőkülönbségtől, ha jl van megépítve.. :) ha +20 fokban fűtöd 400 fokr,a a deltaT 380 fok... ha -20 ban, akkor a deltaT 420 fok... a ez a kemencének nem lényeges különbség . :)

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.10.26. 18:05

Köszönöm a válaszaitokat.

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.10.29. 18:22

Üdv!
Építek egy fedett udvari grillezőt. Félig zárt szaletli alá akarom fixen beépíteni, a mobilkemencém mellé,(a kép baloldalára)
Felmerült annak a lehetősége, hogy a füst biztos elszívására a kéménybe beépítenék agy szagelszívót. Mivel a szagelszívóknak belső ventilátorlapátja műanyag, nem tudom, hogy a nem olvadna-e meg? Mi a véleményetek? Milyen hőmérsékletű lehet a grillező füstje? Szerintetek jó lehet, vagy halott ötlet? Esetleg más tipp a huzat fokozásra? Mindenképpen szeretném elkerülni, hogy felém füstöljön.
Csatolmányok
26.jpg

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019.11.04. 10:07

albapan írta:
2019.10.29. 18:22
Üdv!
Építek egy fedett udvari grillezőt. Félig zárt szaletli alá akarom fixen beépíteni, a mobilkemencém mellé,(a kép baloldalára)
Felmerült annak a lehetősége, hogy a füst biztos elszívására a kéménybe beépítenék agy szagelszívót. Mivel a szagelszívóknak belső ventilátorlapátja műanyag, nem tudom, hogy a nem olvadna-e meg? Mi a véleményetek? Milyen hőmérsékletű lehet a grillező füstje? Szerintetek jó lehet, vagy halott ötlet? Esetleg más tipp a huzat fokozásra? Mindenképpen szeretném elkerülni, hogy felém füstöljön.
Szerintem a páraelszívó nem feltétlen alkalmas erre a feladatra.. vannak direkt füstelszívó ventillátorok (bár elég borsos áron ) azzal ez kiviteleznető. Hogy milyen meleg a füst amikor találkozik a ventillátorlapáttal az rengeteg dologtól függ. Ha a grill kéményét úgy méretezed, hogy a kémény területe a grillrács területének minimum 25%-a akkor gravitációsan is eltávozik a füst. persze megfelelő szűkülő kürtő kialakításával.
10363965_1554201518139979_4732741467529268444_n.jpg

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.11.04. 13:57

Köszönöm a válaszodat

albapan
kemencefűtő-segéd

Hozzászólás Szerző: albapan » 2019.11.15. 18:25

Üdv!
Kérem akinek van ilyen irányú tapasztalata segítsen a következő kérdésben.
Grillező belső oldalára a tűzálló habarccsal és vizűveggel kezelt oldalra szeretnék felragasztani egy 20mm x 20mm x300mm ytong szeletet, mint egy grillrács sínként funkcionálna.
A flexi csemperagasztó megfoghatja hosszútávon? Vagy átfúrnám a falat és laza illesztéssel csavarral felfogatnék egy 20mm x 20 mm szögvasat, remélhetőleg a hőtágulás nem repesztene, hiszen mivel nyitott az eleje, itt nincs azért 400 fok mint a kemencében.? Jó lehet valamelyik? Vagy valami más ötlet? Köszi.
Csatolmányok
Fénykép0806.jpg

Válasz küldése